Červen 28, 2019 admin

První KRŮČKY na STAKI lyžích jsou prostě SNADNĚJŠÍ. A hlavně je to ZÁBAVA

I letos jsme vyrazili na lyžařské kurzy do Jánských Lázních v Krkonoších.

První běh obsadili výhradně žáci sedmého ročníku a vyzkoušeli si novou variantu našich „lyžáků“ – sjezdové lyžování pro zájemce zpestřené možností vyzkoušet si běžky.

Díky štědrému sponzorskému daru společnosti LBCC Investment s.r.o jsme měli možnost zapůjčit běžky všem, kteří projevili zájem.Jsme rádi, že jsme se pro tento model rozhodli – zájem dětí byl nad očekávání vysoký. Jen minimum účastníků si nakonec bílou stopu nevyzkoušelo vůbec.

Začátečníci na sjezdových lyžích měli navíc možnost si první krůčky zjednodušit prostřednictvím krátkých lyží STAKI. Stabilní a bezpečné lyže STAKI nám laskavě zapůjčila firma STAKI Progress s.r.o. a velmi si toho vážíme. I díky této pomůcce dělali naši malí lyžaři velké pokroky. Nakonec si všichni troufli i na v závěrečném slalomu.

Výraznou výhodu STAKI vidíme obzvláště ve snazší ovladatelnosti a jednodušším provedení pohybů potřebných k „prvním krůčkům“, získání úvodní motorické zkušenosti a seznámení se s pohybem na svahu (pocit sněhu atd.).

Rovněž prvky všeobecné lyžařské průpravy (nošení lyží, obraty, chůze po rovině, výstup do svahu či padání a vstávání) jsou díky krátkému rozměru lyží velmi zjednodušené. Děti tak rychleji a bez větších problémů tyto kroky úspěšně zvládnou.

U lyžařů, kteří již mají první kroky za sebou a procházíme s nimi metodické prvky sjíždění a zatáčení, je již vhodnější klasický rozměr lyží. Na „dlouhých“ lépe budujeme korektní postoj s váhou směřovanou vpřed, na lyžích STAKI má lyžař tendenci váhu posouvat vzad a snižovat si tím rychlost jízdy.

Devizu tedy spatřujeme ve využití u začátečníků. V příštích letech zřejmě pojedou i mladší děti a začátečníků bude více.

Aleš Zenáhlík

učitel a lyžařský instruktor ZŠ a MŠ Weberova, Praha 5

, , , , , , , ,